Rektörün Mesajı

Üniversite rektöründen yeni öğrencilere mesaj

Rektörün MesajıSevgili Öğrencilerimiz,

Öncelikle üniversitemizi seçtiğiniz için sizleri tebrik eder, daha nice güzel başarılara imza atmanızı dilerim. Sevgili velilerimiz ve sizlerle GAU ailemiz çok daha güçlenmiştir.Üniversitemizde geçireceğiniz öğrenciliğiniz süresinde her geçen gün ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı göreceğinizden hiç kuşku duymuyorum.

Dünyada üniversite eğitimi bir gelenek ve deneyim ile ölçülür. Kökleşmiş ama her an kendini yenileyen üniversiteler her zaman ön plandadır. Eğitimde 32.yılını tamamlayan ve artık öğrenci olduğunuz Girne Amerikan Üniversitesi Adanın kurulan ilk Üniversitesidir. “ 3 Kıta Tek Üniversite” sloganı ile İngiltere, Hong Kong, Amerika Birleşik Devletleri,Moldova ve Türkiye’deki kendi kampüsleriyle siz sevgili gençlere uluslararası bir gelecek sunmaktadır. Seçtiğiniz Üniversitemiz Kazakistan, Sri Lanka, Hindistan gibi ülkelerde bulunan jenerik kampüslerindeki eğitim-öğretim programlarıyla dünyanın çeşitli ülkelerinde 200’den fazla üniversiteyle olan işbirliği anlaşmalarıyla “ uluslararasılaşma” sürecini en üst düzeyde gerçekleştiren bir dünya üniversitesidir.

Girne Amerikan Üniversitesi’nin tüm programları, Türkiye Cumhuriyeti’nden YÖK ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden YÖDAK ile dünyanın en önemli ve saygın akreditasyon kurumlarından kalite onay belgesine sahiptir. Örnek olarak Mühendislik Fakültesi Bölümlerinin ASIIN, İngilizce Hazırlık Bölümünün EQUALS, Turizm Yüksek Okulu Bölümlerinin TEDQUAL , İşletme Fakültesi Bölümlerinin ECBE ve IACBE bu kurumların başlıcalarıdır. Böylece Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversiteler arasında akreditasyonları en fazla olan, eğitim kalitesinde mükemmelliği ilke ve amaç edinmiş bir üniversitenin öğrencisi olmuş bulunuyorsunuz. Bunun sonuçlarını, bu gün dünyanın en ünlü kuruluşlarında tepe noktalara ulaşmış mezunlarımız gibi sizlerde mezuniyetinizden sonra göreceksiniz.

Üniversitemizde, yirmi öğrenciye bir öğretim üyesi gibi dünyanın en iyi üniversitelerindeki gibi standartlara uygun koşullar sağlanmıştır. Çok zengin ve teknolojik modern derslikler, amfi , sınıf ve laboratuvar, öğrenci yurtları,dans, spor tesisleri,internet imkanları sizin için sunulmuştur. Ulaşım ve yeme içme seçenekleri bakımından, akademik, kültürel ve sportif faaliyetlerinizi en kaliteli şekilde karşılayacak bir çok tesis; yararlanmanız için hazır hale getirilmiştir. Yaklaşık 115 değişik ülkeden gelen öğrenci, 40’ı aşkın farklı ülkeden seçilmiş öğretim kadrosu ve sizlere en iyi ev sahipliğini gerçekleştirecek idari personelimiz ile globalleşen dünyaya, sizleri uygulamalı şekilde hazırlayacak bir ortam sunduğumuz iddasındayız. 50’ye yakın öğrenci klüplerine katılarak akademik, kültürel, sportif, müzik, dans gibi ilgi alanlarınıza uygun seçenekler ile çok yetkin hocaların yönetiminde yeteneklerinizi geliştirip sergileyebileceksiniz. Kısacası çağdaş bir dünya üniversitesinde ne varsa sizin üniversiteniz Girne Amerikan Üniversite’mizde de o var.Eğitimin yanında bir dünya insanı olarak yetişeceksiniz. Bu temelde sevgi ve barış vardır.

Kıbrıs’ın en güzel beldesi olan Girne’nin doğal, sosyal ve kültürel bakımdan en seçkin, en güvenli ve zengin özelliklerine sahip kampüsümüzde eğitiminize başlarken, sizleri tekrar kutluyor, sağlık ve başarı dileklerimle sevgilerimi sunuyorum.

Prof.Dr.Kutsal Öztürk

Rektör