Kampüste Hayat

Kampüste Hayat

Uluslararası bir vizyona sahip, sorgulayan, yaratıcı, üreten; toplumsal ve insani değerlere sahip sen ve ideallerin.

Girne Amerikan Üniversitesi öğrenci sayısına göre yüksek doktoralı akademisyen oranına sahip eğitim kadrosu ile bir dünya üniversitesidir. Uluslararası vizyona sahip güçlü akademik kadro eşliğinde, üstün teknoloji ile donatılmış araştırma merkezlerinde, GAU TV & GAU FM`de öğrendiklerini uygulayabilecek; sahne sanatları binasında ve spor komplekslerinde yeteneklerini yeniden keşfetmeye ve şekillendirmeye ne dersin?

Yılda 1000`in üzerinde etkinliğin yapıldığı ve `` bu kampüste hayat var! `` diyeceğin bir üniversite deneyimini sen de yaşayabilirsin. Üniversitenin Girne şehri ile bütünleştiği muhteşem bir doğada yer alan ana kampüsünde ve uluslarararası kampüsleri olan İngiltere, Hong Kong, ABD ve Türkiye kampüslerinde okumanın ayrıcalığını yaşayacaksın.

100`ün üzerinde farklı ülkeden öğrenci 40 ayrı ülkeden akademisyen

Girne Amerikan Üniversitesi, 3 kıtada yer alan kampüsleri ve uluslararası misyonu doğrultusunda, 40 ayrı ülkeden akademisyeni ile 100 farklı ülkeden gelen 13.000`in üzerinde öğrencisine yüksek standartta eğitim olanakları sunan ve akademik programlarına dünyadaki tanınmış akreditasyon kurumlarından onay alan Kıbrıs’ın ilk üniversitesidir.

Türkiye`nin en iyi ilk dört üniversitesi arasında

Girne Amerikan Üniversitesi, Türkiye`de en iyi İşletme eğitimi veren ilk 4 üniversite arasında yer alıyor. Avrupa Birliği (AB) İşletme Eğitimi Denetleme Konsorsiyumu Eduniversal tarafından; Avrasya, Ortadoğu Ülkeleri ve Türkiye gurubunda ilk 18 üniversite arasında gösterilen GAÜ, mimarlık alanında ise Türkiye`de en iyi mimarlık eğitimi veren ilk 10 üniversite arasında yerini aldı.

200`e yakın dünya üniversitesi ile akademik işbirliği

Evrensel bir üniversite kimliğine sahip olan Girne Amerikan Üniversitesi, 3 kıtaya yayılmış kampüsleri, 200`e yakın dünya üniversitesi ile yaptığı akademik işbirliği anlaşmaları, uzaktan eğitim ve yurt dışı eğitim programları ile sana farklı eğitim seçenekleri sunmaktadır.