11 Adımda GAÜ

GAÜ'yü 11 adımda keşfedin !

11 Adımda GAÜ

1. Kayıt işlemleri için gerekli evraklarını (üniversite kayıt işlemlerini) ana kampüsten veya Türkiye kayıt ofislerinde tamamlayan yeni öğrencilerimiz 19-30 Eylül 2014 tarihlerinde, KKTC’ye gelişlerine ait ayrıntıları kayıt ofisleri aracılığı ile (gün, tarih ,saat; deniz veya hava yolu) karşılama yapılması için kayıt ofislerine ileticeklerdir.

2. Adaya ilk gelen yeni öğrencilerimiz KKTC/ Ercan Havalimanından üniversitemiz tarafınan karşılanması ve Girne’ de ilgili yerlere yerleştirileceklerdir. Karşılama için öğrencilerimizin temsilik veya ana kampüsümüze geliş gün ve saatlerini bildirmeleri gerekmektedir.

3. Girneye ulaşan öğrencilerimiz aynı gün veya bir sonraki gün yurtlardan veya şehir merkezinden üniversite servislerimiz tarafından ana kampüse gelerek, yapmaları gereken işlemler hakkında GAÜ Yardım Masalarından bilgi ve broşürlerini alacaklardır.

4. Eğitim dili İngilizce olan bölümlerde eğitim alacak olan öğrenciler, İngilizce Seviye Tespit sınavına giriş işlemlerini (sınav şifresi) web üzerinden şifre ve kullanıcı adlarını online sistemimizden gelmeden yapabilecekleri gibi yapamayanlar Millenium binasında İngilizce Hazılık hocaları yardımıyla, bu binanın giriş katında yer alan bilgisayar labaratuvarlarından İngilizce seviye tespit sınavı giriş işlemlerini tamamlayacaklardır.

5. Eğitim dili Türkçe olan bölümlerde, eğitim harçlarını taksitle ödeyen öğrencilerimiz kayıt oldukları ilgili bölümlerden (1,2,3 numaralı ön ofisler )akademik danışmanlarına gidecek ders kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

6. İngilizce Seviye tespit sınavına girmiş ve sonuçlarına göre İngilizce Hazırlık okulunda ilgili kurlara yerleşen öğrencilerimiz;

  • Taksitli ödeme yapan öğrencilerimiz; 28 Eylül 2016 tarihine kadar öğrenci işleri muhasebesi bölümünden taksit sözleşmelerini imzalayarak işlemlerini tamamlayacaklardır.
  • İngilizce Seviye tespit sınavına girmiş ve puanlarına göre başarı gösterip, bölüme geçen yeni öğrenciler bağlı bulundukları fakülte sekreterliklerinden akademik danışmanlarını öğrenerek ders kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

7. Ders kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler kendilerine verilen ders programı çerçevesinde 3 Ekim 2016 tarihi itibari ile derslere başlayacaklardır.

8. Öğrencimiz kampüsü keşfederken kendilerine verilen haritada bulunan fakülte numaralarını ve yönlendirme için hazır bulunan danışma merkezlerinden bilgi alabilirler.

9. Eylül 2016’da yapılacak olan oryantasyonlar hakkında bilgi verilecek olan ‘genel oryantasyon’ sunumuna tüm yeni öğrencilerin katılımı zorunludur.

10. Öğrencilerimiz herhangi bir konuda detaylı bilgi almak ve danışma hizmetlerinden yararlanmak için Öğrenci İşleri Hizmetleri veya kampüs içerisinde bulunan yardım merkezlerine çekinmeden başvurabilirler.

11. Ders kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerimiz kendileri için hazırlanan öğrenci kimlik kartlarını Öğrenci İşleri binası önünde kurulan yardım masasından imza karşılığı, şahsen alabileceklerdir.

Not: Eğitim harçlarını taksitle ödeyecek olan tüm öğrenciler ders kayıt işlemlerinden önce Öğrenci İşleri Muhasebesinden sözleşmelerini (aylık taksit) imzalamaları gerekmektedir. Eğitim harçlarını yıllık peşin veya dönemlik peşin yatıran öğrencilerin muhasebe onayı almalarına gerek yoktur. Bu öğrenciler ilgili fakülte sekterliklerinden ders kayıt işlemleri için akademik danışmanlarını öğrenerek ders kayıt işlemlerini muhasebeye gelmeden tamamlayabilirler.

Not: Paket programa dahil olan öğrencilerimiz 5 Ekim 2015 tarihinde yemek hizmetini almaya başlayacaklardır.